LeMur

Technologia wydruku

ZAPEWNIAMY NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ WYDRUKU

TECHNIKA DRUKU LED UV FLXfinish

  • Druk w pełni ekologiczny poparty certyfikatami
  • Możliwość wybory wykończenia – matowe lub błyszczące
  • Rozdzielczość do 1800dpi
  • Precyzyjne dopasowanie i spójność kolorów, dzięki utwardzaniu w niskiej temperaturze
  • Doskonała odporność na zarysowania
  • Krótki czas realizacji dużych zleceń
  • Bezzapachowe i szybkoschnące wydruki
  • Druk odporny na warunki atmosferyczne i promienie UV
Technologia UVgel
Technologia UVgel obejmuje szereg specjalnie opracowanych elementów, które współdziałając ze sobą, tworzą proces zapewniający zalety dominujących dziś technologii druku. Kluczowym elementem technologii UVgel jest atrament mający postać żelu oraz zasada jego utwardzania w świetle UV. W technologii UVgel przyrost punktu rastrowego jest precyzyjnie kontrolowany, co oznacza, że wystarcza mniejsza liczba przebiegów, by nanieść obraz na media. Skraca się w ten sposób czas druku. Dodatkowo funkcje inteligentnej automatyzacji czas gotowości drukarki do realizacji prac i minimalizują interwencje ze strony operatora. Wydruki UVgel można dalej przetwarzać natychmiast po wydrukowaniu.
Poniższy diagram pokazuje różnice w jakości druku pomiędzy atramentami opartymi na odparowywaniu rozpuszczalnika czy wody a technologią UVgel.

Kontrolowana faktura powierzchni: połysk

Żelowa postać atramentu oznacza, że każdy punkt ma bardziej płaski profil w stosunku do innych technologii korzystających z utwardzania UV. W połączeniu z odrębnym procesem utwardzania światłem LED, wydruki realizowane na podstawie UVgel mają gładką, pozbawioną dodatkowej struktury powierzchnię zapewniając bogate wizualnie, błyszczące wydruki bez potrzeby stosowania laminacji.

Kontrolowana faktura powierzchni: mat

UVgel z technologią FLXfinish wykorzystuje podzieloną na etapy technologię utwardzania, co pozwala na tworzenie wydruków o zrównoważonej aksamitnej fakturze. Powstające wydruki są matowe bez żadnych niepożądanych przebłysków czy lśniących miejsc i to niezależnie od stosowanych mediów. Rozwiązanie to jest idealne dla wydruków stosowanych w pomieszczeniach i może być aplikowane na bardzo szerokiej palecie mediów.

Druk UVgel wykorzystuje niskotemperaturowy proces, co pozwala na drukowanie na szerokiej gamie mediów wrażliwych na podwyższone temperatury, a także na efektywnych kosztowo bardzo cienkich mediach. Wydruki UVgel zachowują stabilność wymiarów, gdyż nie zawierają wody. Są one także trwałe i nadają się do outdoorowych zastosowań.

WPŁYW NA ŚRODOWISKO I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Wydruki UVgel spełniają najbardziej wymagające normy środowiskowe, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować w szpitalach, szkołach czy innych miejscach publicznych.
Shopping Cart